Jdi na obsah Jdi na menu

 portret-zdenek.jpg 

 aneb - jako hrob velebnosti

 

 

Dobrý den všem,

do nového roku všem dobrým lidem jen to nejlepší, pevné nervy a hlavně hodně zdraví. Těm druhým, kteří svým jednáním ztrpčují život lidem, přátelům a dokonce i kamarádům přeji také, ale jen aby se jim vše vrátilo i s úroky a my důvěřiví (hloupí) jsme mohli cítit určitou satisfakci. Našim dětem, vnoučatům a pravnoučatům přeji k tomu předešlému  hodně rozvahy a rozumu, aby jste mohli žít v klidu a míru a hlavně aby jste měli kde žít. Omlouvám se, ale to co se děje v celé slavné EU hodně zapáchá a i kolem nás se nachází spousta lidí, kteří tomu fandí a nahrávají.

 

Naše muzicírování bude pokračovat od nového roku rozděleně. BLUEGRASS SENIORS zvlášť a BALZáM také. Bohužel jsem došel k poznání, že jinak to nejde. Složení kapel máte uvedeno v záhlaví a termíny kdy a kde kterou kapelu můžete navštívit jsou přehledně a rozděleně uvedeny také. Abych předešel nějakým "drbům", nepohádali jsme se ani nepoprali. Jen někdo má rád víc Bluegrass a někdo zase country. Potom jsou tací, kterým je to jedno, hlavně že se hraje. Takže Pavla a mou maličkost potkáte na všech večerech.

Mějte se jen a jen dobře, Zdeněk 

 

 

 

 

Zdravím všechny přátele naší kapely,

po včerejší mojí iniciativě jsme se s Mírou Rudolfem dohodli na další společné spolupráci. Jsem za to opravdu rád. S Mirkem jsme toho prožili dost a nějak ve mě stále hlodala myšlenka, že takhle to přece nemůže skončit. Sedli jsme si u kafe a vše si vyříkali.
No a večer byl Balzám zase pohromadě. Myslím, že jsme oba pochopili, že už je nám dost let na to, abychom se nedokázali dohodnout.

Nově jsem udělal následující opatření vyplývající z výše uvedené dohody.

Páteční večery budeme hrát písně kapely Bluegrass Senior's. Jak z názvu vyplývá bude znít hlavně bluegrassový repertoár bývalé kapely Bluegrass Senior's. Většinou hrajeme vlastní písně nebo alespoň vlastní texty. Zde budeme drnčet ve složení Jan Karel - kytara, mandolína, zpěv, Pavel Linhart - basová kytara, zpěv a Zdeněk Suk - banjo, dobro, zpěv. Najdeme nějakou hospůdku kde se budeme pravidelně scházet. O tom budu včas informovat.

Soboty budou tak jako dříve, tedy balzámovské. Zde je složení jasné. Jen si s námi přijde občas zahrát Jarda Páv, který s námi hrával před pár lety. Bohužel zdravíčko mu nedovoluje chodit pravidelně, ale jeho písně a zpěv jsou příjemným oživením. Musím mu zde  poděkovat, že nás podržel na několika akcích v nepřítomnosti Mirka.

Toť pro dnešek vše, ahoj Zdeněk

 

 

 

 

Dobrý den všem,

stalo se jakýmsi nehezkým zvykem, že když už se tady ozvu, bývá to mnohdy nepříjemná zpráva. Dnes to ovšem tak nebude, protože co vám teď napíši se ani špatnou zprávou nazvat nedá.

Nikdy bych to nečekal a už vůbec ne formu jakou se tak děje. Z kapely zřejmě odešel Míra Rudolf. Jistě se divíte tomu slovnímu spojení - zřejmě odešel, ale je to tak. Prostě přestal chodit. Bez udání důvodu. Na telefony přes dva týdny nereagoval. Nejdříve jsme měli obavu zdali se mu něco nestalo, ale na cizí číslo telefon zvedl. Takže žije. Sláva. Dobrá zpráva. Nicméně poté mu to zřejmě nedalo a potom jsem se já i Pavel dovolal. Poslední dohoda zněla, že mi po víkendu 13.10.2019 zavolá. Bohužel nezavolal a musím tedy konstatovat, že z mé strany končí nějaké asi, možná, ozvu se apod.

Míro je mi to moc líto, ale tvoje výmluvy na jakýsi mail z 12.8.2019 jež tě měl jak si řekl urazit o dva měsíce později, já neberu. To je nyní jen tvůj zástupný problém. Tvůj problém je jinde a já tuším kde. Do telefonu jsem ti řekl, že ti to bude časem líto. Není to tak dlouho co jsme si říkali, že už to spolu doklepeme... Tak to prostě neklaplo. Škoda, že jsi se k tomu nedokázal postavit čelem a neřekl nám vše do očí. Možná by to takhle ani nedopadlo. Dost řečí.

Přeji ti do dalších let hodně štěstí, zdraví a ať ti struny vždy ladí ať už budeš hrát kdekoliv. Nezlobím se na tebe za to, že končíš. Zlobím se ale na tebe za to jak. A za tím si stojím. Míro po 11-ti letech společnýho muzicírování.. Do pytle to jsem si snad nezasloužil!!!

Nemusel bych to tady psát, ale opravdu jsem toho plný. A taky proto až se (a to je prosím moje konstrukce) někde dozvím proč jsem Mirka vyhodil z kapely a co jsem to za ha...la tak aby všem bylo jasno jak to bylo. Už jsem to zažil a je to opravdu moc "příjemné".

Všem krásné podzimní dny a jdu shánět nějaké muzikanty s kterými se pokusím dát ještě nějakou kapelku dohromady. Z Balzámu jsem tady zbyl už jen já jako poslední mohykán.

Ahoj, Zdeněk

 

 

 

Ahoj přátelé a kamarádi,

především chci všem dobrým lidičkám popřát hodně štěstí a zdraví do nového roku 2019. Hlavně to zdraví (ostatní si kupte), protože s přibývajícím věkem teprve správně chápeme význam tohoto "otřepaného" a neustále opakovaného přání.

Jak jste jistě zaregistrovali, dodrželi jsme co jsme avizovali a slíbili. Opustili jsme vystupování s velkou kapelou, shánění kšeftů a prostorů pro tolik muzikantů a vrátili se zpět odkud většina z nás vyšla. K hraní po příjemných hospůdkách kde si zahrajeme k potěše své i osazenstva, které má tento styl hudby rádo. Když je třeba vybalíme jednu reprobednu z igelitů a zahudláme do mikrofonů, ale většinou to není třeba.

Velikou radost mi udělal Honza Trempík Karel, který s námi již pravidelně od loňského roku hraje. Tím se nám rozšířil repertoár o mnoho písní z kapely BLUEGRASS SENIORS ve které jsme spolu drnčeli asi patnáct let. Myslím, že se nám docela daří skloubit bluegrass s country a každý si něco vybere. A to nemluvím o starých trempských písních do kterých se Mirek s Honzou občas pustí... Honza vše vylepšuje hrou na mandolínu do které se pustil s vervou sobě vlastní a dělá neuvěřitelné pokroky.

Rok 2019 nám nezačal zrovínka nejlépe. Mirek si šel zahrát fotbálek se starou gardou a zlomil si nohu v krčku. Již je po operaci a snad vše dobře dopadne a co nejdříve se vrátí mezi nás. Na muzice mi hodně chybí. Přeci jen spolu trháme struny už jedenáctý rok.

Tak přátelé, kamarádi, přijďte zase mezi nás, zazpíváme, pokecáme, zavzpomínáme... Mějte se jen a jen dobře a těšíme se na Vás

Ahoj, Zdeněk  

 

 

 

 

 

 

Ahoj kamarádi a příznivci našeho muzicírování,

už mi to nedalo a musím se bránit. Setkal jsem se po delší době s našimi přáteli a dověděl jsem se od nich pro mne dosti nepříjemné informace ohledně ukončení činnosti velkého Balzámu v září loňského roku. Protože to neslyším poprvé, už musím reagovat.

Tak tedy pane Weyrostku, trefoval ses do mě už mailama a teď nás (mne) budeš ještě pomlouvat? Pokud vím, byl si v kapele Balzám pouze hostem, kterého jsme zvali na akce kde byly bicí potřeba a pokud nemohl někdo jiný. Nevím proč bych měl speciálně tebe informovat  o svých rozhodnutích. Dle mého kapela neexistuje, bicí nepotřebuje, záskok se nekoná. Tečka! Horší je ovšem druhá věc, že totiž to samé tvrdíš i o Jardovi Wimerovi a ten u toho všeho byl osobně a dokonce říkal, že se mu tímto rozhodnutím uvolnily ruce k případné práci v SRN. Ukončení činnosti kapely jsem oznámil veřejně na poslední akci v Libiši u Neratovic. S Jardou jsem ve spojení byť výrazně menším než bych si přál, ale zůstali jsme kamarádi. A Jarda mne ujistil, že jsem pro něj něco jako starší brácha. Jen se ho zeptej. Nakonec máš ho teď v kapele kam si nám ho přetahoval ještě za činnosti Balzámu. Pak mi tady píšeš jak byl v Balzámu nešťastnej a že má konečně partu kolem sebe, která si ho hýčká... V této souvislosti se mi přiznal Pavel Linhart, že si přetahoval i jeho!!! Co k tomu dodat... Ani nevíš jak jsem rád, že mám kolem sebe lidi, které opravdu rád vidím a na které se mohu spolehnout. TEČKA!!!

Ahoj,Zdeněk

 

 

Ahoj přátelé a kamarádi,

Dnes jsem musel stáhnout z našeho programu všechny páteční akce, které se konaly v klubovně na Jarově u Zbraslavi. Chodili jsme tam opravdu rádi. Dali si dobré pivko, moc dobře se najedli a pozpívali písně jež pamatujeme ještě ze starých tradičních slezin. Prostě taková ta pravá, dovolím si napsat, trempská atmosféra. Obsluha vzorná, ceny mírné a co já pamatuji téměř každý pátek plný dům. No a právě tohle někomu leželo v žaludku a tuto klubovnu, kterou si vybudovali místní osadníci svépomocí poté co jim starou klubovnu vzala v roce 2002 velká voda, tak tuhle novou někdo zapálil. Ach ta lidská závist... Dokázat to nikomu neumím, ale samo to asi nechytilo, že. Snad se mi podaří najít nějaké náhradní řešení kde by jsme se mohli zase scházet. Všem tamním osadníkům přeji, aby se toho žháře podařilo vypátrat. A tomu-těm žhářům, aby do konce života kadili ježky proti srsti!!!

Všem slušným lidem ahoj, Zdeněk

 

 

Ahoj kamarádi,

jak jste si jistě povšimli kalendář akcí se nám na každý měsíc daří téměř zaplnit a dokonce už se mi stalo, že jsem nějaké akce musel s poděkováním odmítnout nebo přesunout na pátek. Tím se stalo, že jsme byli nebo půjdeme hrát i dva dny za sebou a to se nám nestalo již hodně dlouho. My jsme to ani v posledním období "velkého Balzámu" nechtěli. Ale to je právě ono. Dostali jsme takový nový impuls a zjistili, že v těch třech lidech uděláme taky pěknou muziku a prostě nás to baví a jdeme rádi. Jasně že nám vyhovuje i to, že nemusíme tahat tolik aparátu a krámů vůbec. Vlastně jsme začínali hrát jen tak od stolu jak se říká na "hubu". Jenže muzika se líbí, posluchačů přibývá a tak nezbylo než sáhnout alespoň pro jednu bedýnku, protože už jsme vás nemohli svými slabými hlásky přetlačit. Tedy kromě Pavla. Ten chlapec snad mikrofon nepotřebuje a uřve si to sám. A tak zase pravidelně muzicírujeme a můžete nás vídat jak v okolí mého bydliště tak již opět ve vzdálenějších destinacích. Akorát jsme prostě jen tři a sedíme hezky s vámi u stolu. Tak někdy a někde na brzkou shledanou...

Ahoj, Zdeněk

 

 

 

Zdravím všechny kamarády a dobré lidičky,

dnes jsem do záhlaví našich stránek přidal ještě název kapely Bluegrass Seniors. Pokusím se tedy objasnit proč. Tato kapela fungovala pod taktovkou dvou lídrů Jana Karla a Zdeňka Suka asi patnáct let. Kolem nás se střídali basáci, sóláci, ale stále se dařilo zachovat sound kapely ve stejném duchu a znění. Hlavním důvodem bylo neustálé zásobování programu vlastními texty a v mnohých případech i tvorbou vlastní i po stránce hudební. Tak jsme postupně dospěli k bodu kdy jsme byli schopni hrát celý večer vlastní písně. Vrcholem této éry pak bylo spojení Jan Karel - kytara, zpěv, Julius Góra - housle, zpěv, Petr Vyškovský - kontrabas, zpěv a moje maličkost s banjem a zpěvem. Z tohoto období pochází ukázky v historii na našich stránkách. Bohužel výše zmíněný repertoár měl i své stinné stránky. Byl to bluegrass a s texty, které nikdo neznal. Přišlo do toho vážné onemocnění Fidlera a byl tu konec a nástup Balzámu.

No a ono uplynulo deset let a zlaté spojení Suk - Karel se podařilo obnovit. Zjistili jsme, že i po té dlouhé době nám to stále hraje a postupně se podařilo domluvit pravidelné večery v motorestu U Vodáka a myslím, že nás to opravdu baví a leckdy nemáme čas si vypít ani v klidu kafe. No a protože basák Petr Vyškovský má té muziky hodně tak s námi začal chodit Pavel Linhart sice s basovkou, ale to je nám jedno neboť hraje dobře a je jedno na co ty tóny vyloudí. Jak vidno z titulní fotografie už se podařilo zahrát si i s Mirkem Rudolfem.

Takže přátelé, naše muzika žije. Právě proto jsem si dovolil dát do titulu i kapelu Bluegrass Seniors, protože myslím, že se vyplatí poslechnout i písně z jiného soudku. A ta věta na úvodní stránce platí do puntíku. Přijedeme, zahrajeme, sedneme si s vámi ke stolu, pozpíváme a bude zase fajn. Nebojte se nám napsat nebo zavolat kde, co a jak a jsme u vás coby dup.

Všem krásné svátky, ahoj Zdeněk 

 

 

 

 

Přátelé, kamarádi, rodinní příslušníci,

po četných urgencích jak z vašeho posluchačského tak rodinného a částečně kapelního tábora už musím veřejně reagovat na vzniklou situaci v naší kapele. Jak jistě víte na úvodní straně se objevila zpráva, že jsme ukončili veřejnou produkci. Tu jsem dnes stáhl. I když z mé strany to opravdu tak bylo. A teď malé vysvětlení.

1/ rapidní úbytek návštěvnosti koncertů. Opravdu nám prosím nepodsouvejte, že jsme byli drazí apod. Poslední dobou jsme nasadili laťku finančních odměn hodně nízko, dalo by se říci na únosnou mez. Ve většině případů to většině z nás ani nepokrylo náklady na dopravu. Peníze oželím, mnozí jste byli svědky, že jsem žádné nechtěl. Mám tu muziku opravdu rád. Jenže jedeme na kšeft 70 km a přijde tam 15 lidí.

2/ situace v kapele. A to si dovolím polemizovat, že nás semlela doba plus bod č.1. Bylo nás šest a nebyli jsme schopni se sejít a udělat nový program tak jak bylo původně v plánu. V poslední době stále někdo chyběl a i když snaha od některých členů byla, přesto sejít se v plném složení na zkoušce byla neřešitelná situace. Tak se stalo, že jsme přehrávali stejné písně pouze v obměněné sestavě a to je málo. I to může vést k úbytku posluchačů. O tom se nedohaduji.

3/ třetím důvodem jsem já, protože mne to takto přestalo bavit. Řekl jsem si, nemám lidem co nabídnout, nemá cenu tu muziku takto nadále provozovat. Původně jsem zamýšlel, že si budu chodit jen zahrát s mými bývalými muzikantskými kolegy. Což taky udělám a jsem rád, že si zase zahrajeme staré písně. Nemusím se trápit, že hrajeme dokola to samé a nevadí mi, že tam je pár lidí. Skalních, kteří mají rádi tuhle muziku. Prostě sleziny tak jak bývaly kdysi.

Aby to nekončilo tak pesimisticky. Právě po nějakých mailech a telefonátech došlo k dohodě některých členů a Balzám bude hrát dál. Ovšem v omezené míře a sestavě. Budeme chodit jen ve složení které můžete vidět v rubrice obsazení. A to ještě nevím zdali bude hrát Jarda se steelkou, protože měl nabídku práce v SRN. Tudíž se tu asi nebude vyskytovat. Takže spíš budeme hrát ve třech a max. s jednou reprobednou a to jen kvůli Mírovi, protože má letité problémy s hlasivkami. Jinak jsem aparaturu chtěl prodat komplet všechnu. Prostě formou malých sedánků.

Tak to prosím tak berte a dovolím si trochu rýpnout. Zkuste si vzpomenout kdy naposledy jste byli na naší muzice a jestli jste taky svou troškou do mlýna nepřispěli k mému rozhodnutí... Láteřit proč to dělám a že je to škoda je jedna věc, ale říkají mi to lidé, které jsem taky tři roky neviděl. Tak asi tak přátelé.

Tak se mějte jenom dobře, Zdeněk

 

 

 

 

Zdravím naše kamarády a posluchače,

podařilo se nám sehnat basáka a snad i dobrého parťáka. Tentokrát už to opravdu bylo na hraně a myslel jsem, že to už nedáme. Teď mám ale pocit, že jsme ten pomyslný balvan přetlačili přes kopec a s Pavlem se můžem s klidem a dobrou náladou pustit zase do díla. Snad na nás bude i trošku lepší pohled. Pavel je mladší a tudíž nebudeme vypadat jak domov důchodců na výletě. A taky bude běhat pro pivo...

Ahoj, Zdeněk

 

Ahoj zase po chvíli,

snad jsme se již konečně rozhoupali k nějakému smysluplnému řešení a vše se začne (alespoň doufám) sunout k normálu. Vzhledem k dlouhodobému vývoji vztahů a letošní gradaci jsme byli nuceni se hudebně rozloučit s Jiřím Marečkem. Vždy jsem se snažil udržet partu pohromadě. Problémy byly vždy, ale poslední období se to již opravdu nedalo vydržet a prostě se muselo něco udělat. Většinou se vyhazuje trenér... My to zkusili vzít od viníka většiny svárů a konfliktů. No a doufám, že až se zajede nový basák budeme zase hrát pro radost svou a hlavně Vaší posluchačskou.

Ahoj, Zdeněk

 

 

Ahoj přátelé a kamarádi,

z důvodu personálních problémů způsobených zdravotními potížemi některých členů nebo členů jejich rodin, kapela Balzám silně omezuje svou hudební činnost. Vám, kterým jsme z těchto důvodů odřekli již přislíbené vystoupení se velice omlouváme. Věřte, že nás to opravdu mrzí, ale na některé akce jsme zbyli jen tři. To je na vystoupení kde čekají kapelu opravdu málo.

Od chvíle kdy nás opustil Fanda Horák se nám to všechno nějak sype. Nedá se nic dělat, věk nezastavíme a i ta muzika přesto, že nás baví, začíná čím dál více bolet...

Ahoj, Zdeněk

 

 

 

 

 

Zamyšlení... zakážete nám i zpívat?

nedávno mne potkal známý. Říkal, že nějak málo hrajeme a kam za námi může vyrazit a jestli budeme hrát Silvestra. Povídám "nóoooo, moc nehrajeme a kdy ty si byl naposledy v hospodě?" Prý se nepamatuje a že pivo drahý atd. Pro koho máme tedy hrát. Všechno se vším souvisí. Lidičky nechytejte mne za každé slovo, ale pojďte se se mnou zamyslet.

Ceny v restauracích - kapitola sama pro sebe. Náklady majitelů chápu, ale sudové pivo dražší než lahvové už od distributora... to mi hlava nebere. K tomu teď EET a ve finále všechno dražší.

Začalo se slavit doma na zahradách u grilu. Lahváček za 6,50 Kč v akci... Prásk!!! Nový zákon. Do 22.00 hod. Potom ticho a hezky na kutě. A ne že se budete pod peřinou hlasitě smát. Jinak pokuta.

Přesto ještě někomu zbyla nějaká koruna a dostal chuť pokecat v hospůdce s kamarády u pivečka a cigárko k tomu? My ti dáme čecháčku. Prásk!!! Zákaz kouření v hospodách. A je vylidníno. Takový novodobý zákaz shromažďování.

A já se tedy ptám našich zákonodárců, ve velké většině lidí, kteří v životě nepracovali "Zakážete nám i zpívat?" Když jsme totiž nadávali na minulý režim tak v hospodě u piva a cigára. Ani bolševik si nedovolil tohle lidem vzít. Vy ano, vy, naše novodobá šlechta. Mnohdy vystudovaná za 14 dnů v Plzni. Vy, kteří se neštítíte pod pokutou chodit šmejdit do našich domovů...

Takhle jste nám to zařídili. Ráno do háku, za tmy z háku, almužnu za to. Kamarádi a přátelé, vůbec se vám nedivím. Každý má starostí o sebe, o rodinu a o své nejbližší. Na zábavu už nám nezbývá čas a ani peníze. A ti co by na to měli zase nepůjdou do obyčejný hospody na country.

Všem hodně zdraví, krásné svátky a mnoho štěstí v novém roce, Zdeněk

 

 

Velká omluva organizátorům Country festivalu v Lečici, manželům Vyleťalovým. Z níže uvedených důvodů jsme byli nuceni zrušit účast kapely Balzám na letošním festivalu. Měli jsme vystupovat v sobotním programu od 20.00 hod. Určitě jsme tím nadělali organizační problémy. Ještě nikdy se nám nic takového nestalo. Katko a Honzo, jste moc fajn lidičkové a opravdu nás to moc mrzí. Tak snad někdy příště...

Tak ještě jedna zpráva,

proti té o odstavec dole to je vlastně prkotina. Sice také nepříjemná, ale nejde o život. Dnes - 14.7.2016 jsem se dohodl s fidlerem Julou Górou o jeho odchodu z naší kapely. Jeho časové možnosti mu již nedovolovaly s námi muzicírovat. Pro mne je to osobně velké zklamání, protože jsem věřil, že tentokrát to s Julou vyjde a už s námi vydrží do muzikantské penze. Škoda je jen promarněné práce. Celou zimu jsme se pravidelně scházeli a rozvrtali mnoho písní kvůli novým vokálům a sólům houslí. Už delší dobu to pracně vracíme do původního stavu. Přesto Julo, dík. Ale jak říkám, nejde o život a my budeme hrát dál a doufám, že se zakousnem a půjde nám to stejně dobře a snad i lépe.  

 

 

Ahoj kamarádi,

dnes zpráva opravdu nejsmutnější! Po sedmé hodině ranní mi volala plačící Maruška (družka Fandy) a já ihned tušil něco zlého. Bohužel to byla zpráva nejhorší. Včera v nočních hodinách nás navždy opustil náš dlouholetý kamarád a bubeník František Horák. Píše se mi opravdu těžce. Všichni jsme doufali, že se Fanoušek dá dohromady. Nikdo si nemyslel, že by snad ještě někdy bubnoval, ale že bude prostě žít. Ale tohle fakt ani ve snách. Tak Fanoušku, ať ti to tam za tou nebeskou bránou pořád dobře klepe a věř, že na tebe v kapele nikdy nezapomeneme!!!!!! Byl si hodný, rovný a férový chlap.

Poslední AHOJ za kapelu Balzám, kamarád a kapelník, Zdeněk

Tajný přání pro Fandu

fanda.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravím všechny kamarády a příznivce naší kapely,

musím napsat alespoň pár slov o personální situaci v kapele. Jak to tak bývá mám jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Tak nejdříve tu horší. Fanda Horák to po zdravotních problémech, které ho zužovaly vlastně již od léta loňského roku, zkusil. Nevím jak se to stalo, ale hrál opravdu výborně. Hrál jak o život. Jenže nehrál JAK o život, hrál málem o život. To jsme pochopili na Mníšku a ve Zlenicích kde již bylo jasné, že to dál nepůjde. Fanda nám sám řekl, že na country bál do Hory Sv. Kateřiny již nepojede a co hůře, nakonec skončil v nemocnici. Teď jen všichni doufáme, že se dá alespoň do kupy, aby vůbec mohl fungovat. Celá kapela mu přeje brzké uzdravení. S Fandou jsme v kontaktu a budu Vás tady informovat a pevně doufám, že Vám budu přinášet jen dobré zprávy.

Teď z příjemnějšího soudku. Již třetí muziku s námi byl klepat bicí Láďa Wejrostek, kamarád Jardy Wimra. Včera jsme byli v Libiši u Neratovic a musím říci, že už si to sedá a myslím, že to bude dobré. Láďa je nejen výborný bubeník, ale fajn kluk do party, kecal a srandista. Naprostý opak Fandy, který někdy dovedl říci jen ahoj a ahoj. Láďa prostě muzikou žije a za bicí soupravou jenom září a rozdává úsměvy. Snad se Balzám prosvítí... Jedinou nevýhodou je, že Láďa má svoji kapelu a občas prostě nebude. Co se dá dělat.

Do toho všeho má zdravotní problémy i Jirka a se zatnutými zuby chodí(sotva,protože má oteklé nohy a bolesti). Prostě jsme nějak stačili u muziky zestárnout a už je to znát.

Mějte se všichni jen dobře a ahoj, Zdeněk

 

 

 

 

 

 

Ahoj kamarádi,

Dnes dorazila pro mne smutná zpráva. Pavel Michelfeith se rozhodl ukončit spolupráci s naší kapelou. Dle mého je to škoda, ale každý sám musí cítit na co má. Myslím, že Pavel by to časem dal, ale dle jeho slov rozchodit nohy a ruce po dvaceti letech není tak jednoduché a tak nám to nechtěl "kazit". Ten čas jsme ti Pavle dávali. Nikdo na tebe netlačil. Nebudu to rozebírat. Prozatím se vrací Fanda Horák. Jeho zdravotní stav se zlepšil a říkal, pokud to udýchá, zůstane. Fando vítej zpět a kéž ti zdraví bude sloužit. Už těch neustálých změn mám až nad hlavu.

 

ahoj, Zdeněk

 

 

Ahoj kamarádi,

20.2. večer jsme se rozloučili s aktivní činností našeho dlouholetého kamaráda Fandy Horáka. Večírek vyvedený, vše bylo jak má být.... ,ale... ten jistý pocit, že něco končí, něco co fungovalo a bylo fajn ten tam prostě byl. Alespoň já to tak cítil. Fanda s námi byl od začátku této sestavy, takže osm let. Za tu dobu se již něco zažije kolem muziky. Pryč s nostalgií. Jsem rád, že Fandovo zdraví se výrazně zlepšilo, vypadá dobře a odpočatě. To je nejpodstatnější. Vlastně až v sobotu se mi přiznal, že přechodil zápal plic. Jak jinak, kvůli práci a penězům. Takových nás je co podnikáme, že... Věřím, že se s Fandou ještě uvidíme, slíbil mi, že v případě potřeby zaskočí. Tak o ty jeho "ksiftíky" snad nepřijdeme natrvalo...

Všem jen to dobré, Zdeněk

 

Ahoj kamarádi,

po dlouhé odmlce zapříčiněné poněkud neuspořádanou situací v naší kapele se opět ozývám. Přiznám se dobrovolně a bez mučení, že závěr roku mne dohnal k úvahám zdali není na čase to všechno zabalit a odejít do muzikantského důchodu. Mám takový pocit, že je stále složitější po klukách v kapele něco chtít. Každý má starostí až nad hlavu a tak to i docela chápu. Nejdůležitější okamžik ovšem nastal ve chvíli, kdy mi Fanda (bubeník) oznámil, že končí ze zdravotních důvodů s bubnováním. Tehdy jsem si řekl "a je to tady, bubeníka neseženu a než hrát bez bicích, radši toho nechám". Byl jsem rozhodnut 18.12. U vodáka klukům sdělit své rozhodnutí a nechat na nich zdali chtějí pokračovat beze mne. Tak jim to neříkejte, prosím. Oni tuhle rubriku nečtou.

Jenže to bych nebyl já, abych neučinil ještě poslední pokus. Napsal jsem  jednomu kamarádovi se kterým jsme brnkávali v hospůdce a on "šmudlal" virbl. A dnes již vám mohu sdělit, že Pavel Michelfeit zachránil Balzám pro nás všechny. Koupí si bicí, protože už léta nebubnoval a jde do toho. Pavle moc díky i když jsem si myslel, že budu mít o víkendech volno a sázet kytičky. A to jsem se ještě dozvěděl, že Pavlova žena hraje na fňuknu... Možná se dáme na lidovky... a taky by šlo zahrát na funusech. Věk už by tu byl.

Veřejně tady chci za celou kapelu poděkovat Fandovi za mnohaleté působení v kapele Balzám. Vždy patřil k nejspolehlivějším co se týká docházky apod. Fanoušku, vždy tě mezi sebou rádi uvidíme i s Maruškou a pokud ti zdraví dovolí přijď, zůstáváš nadále naším členem i když budeš sedět na druhé straně podia.

Chtěl bych také touto cestou poděkovat Pavlovi Šaškovi za celoroční fotodokumentaci z některých našich vystoupení a neustálou aktualizaci našeho plakátu, který pro naši kapelu vytvořil.

Poděkování patří i Čestmíru Pipkovi, který se nám v poslední době začal starat o zvuk a díky němuž se snad doplahočíme i k nějakým nahrávkám.

Chlapáci, díky.

Tak ahojda všem, Zdeněk

 

 

 

 

Ahojky kamarádi,

chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat Honzovi Vyleťalovi a jeho ženě Katce za skvěle zvládnutou letošní "Country na Kocábě". Vše klapalo skvěle, výběr kapel byl pestrý, občerstvení, tombola. Co si přát víc... Poděkoval jsem za všechny z podia, ale myslím si, že se to sluší uvést i zde. Když tu dovedu někoho "sprdnout" tak o to více se musí ti dobří chválit. Honzo, moc děkujeme za krásnou akci a těšíme se na další spolupráci s Vámi.

Ahoj, Zdeněk

 

Ahoj kamarádi,

vítej zpět by se dalo říci. Po pár letech se k nám vrací fidler Julius Góra zvaný "Gajky". Několikrát jsem se o něm zmiňoval tady na stránkách. V roce 2008 pomáhal dávat dohromady tuto naší sestavu. Je to asi 14 dnů co jsem přidal do rubriky "historie" fotku právě z tohoto období. A jasně že zavzpomínal... Asi jsem to přivolal. Tak tedy Julo vítej zpátky mezi "kotlíkáře". Tvůj zpěv a hra na fidle se prostě neodmítá. Hlavně prosím tě vydrž. Věřím, že to stojí za to.

Zdeněk 

Ahoj kamarádi,

tak nějak mi to nedá.. Protože jsem huba otevřená.. Opět nám organizátoři zrušili účinkování na country bálu. Občas se to stane. Naštěstí ne často. Problém je v tom a proto tady píši, že v tomto konkrétním případě se jedná o toho samého pořadatele - COUNTRY RANCH  U BOBRA. Pro tamní majitele mám jeden vzkaz: 3x a dost!!!  Odřekli jste nám SILVESTRA 2013 - 5 dnů před akcí, odřekli jste nám akci 19.9. - SMSkou 19.9., odřekli jste nám COUNTRY BÁL 8.11.. SMSkou 4.11.2014. Moc vám za to děkujeme a za kapelu BALZáM vám na férovku vskazuji: BALZáM u Bobra již hrát nebude!!! Z mé strany - hotovo, tečka..

Ostatním kapelám vskazuji: pozor na "Bobříky". Jedině na smlouvu a nebo tučnou zálohu.

Hezký den všem, Zdeněk  

 

Zdravím po dlouhé době všechny naše posluchače,

musím chtě - nechtě zareagovat na situaci, která vznikla tento víkend (19.-20.-9.2014). Vůbec bych se o tom nezmiňoval, ale vzhledem k tomu, že někteří z Vás za námi na vystoupení cestovali, nezbývá mi než vzniklou situaci vysvětlit.

Pátek 19.9.2014 COUNTRY BÁL u Bobra. Zrušen organizátorem SMS zprávou 19.9. v 15.00 hod. Toto storno akce jsem ještě stačil oznámit na našich stránkách.

Sobota 20.9. COUNTRY VEČER na Nové - Čelákovice. Zrušen organizátorem aniž nás o tom informoval. Nebýt Jardy bydlícího v Čelákovicích (bylo mu divné, že nejsme inzerováni na vývěsním poutači), vůbec by jsme ani my nevěděli, že nehrajeme. Zřejmě jsme se vše měli dovědět až na místě... Proč bych se nakonec neprojel 140 km, že... Opět jako předchozí vystoupení info o zrušení po tel. dotazech ve 14.30 hod. Jelikož jsem neměl možnost sedět u PC tato nová informace se objevila na stránkách až večer. 

Přesto se za celou kapelu BALZáM omlouvám všem věrným kteří dorazili do sálu a místo hezké country běžela televize nebo možná hrála jiná kapela. To je ovšem jen moje spekulace. I takoví organizátoři jsou...  

Na závěr pro všechny z Čelákovic a okolí. Nová paní majitelka zrušila vystupování Balzámu trvale, takže nás Na Nové po dlouhých letech již nečekejte.

Ahoj, Zdeněk

 

 

 Přátelé a kamarádi,

dnes mi přišla další ze série smutných zpráv. dne 28.1.2014 nás navždy opustil Mirek Sadílek, dlouholetý majitel restaurace U Šimáčků, pořadatel mnoha kulturních akcí, člen cechu kuchařského a velký fanda country muziky. Sám byl velice dobrým hráčem na mandolínu. Vím, že pro mnohé byl "kontroverzní" osoba, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po chlapském vyříkání názorů jsme spolu velice dobře vycházeli a se třemi kapelami jsem u něj hrával 15 let. Takže Míro, jednou se sejdeme v nebeské kapele.. Jen si nemusel tak pospíchat...

2narozeninybalzam--50-.jpg

                            

 

 

 

 

 

 

 

     Přátelé a kamarádi,

od nového roku 2014 jsem se rozhodl pro jisté změny v systému vystupování Vaší - naší kapely BALZáM. Nutí mne k tomu nepříliš dobrá ekonomická situace celé naší zplundrované zemičky a s tím související špatná finanční situace většiny nás normálně vydělávajících a žijících lidí. Od letošního roku (ač neradi) jsme přinuceni tak jako mnoho jiných kapel zredukovat na některé akce počet členů kapely tak, abychom se vešli i do menších prostor a mohli se na akci dopravit dle možností i jedním autem. V praxi to bude vypadat tak, že budeme nabízet dvě alternativy vystupování skupiny BALZáM.

1/ - původní složení BALZáM, které dobře znáte - basa, kytara, steelkytara, banjo a bicí

2/ - menší složení BALZáMEK - basa, kytara, banjo. V tomto tří členném složení budeme  ještě alternovat foukací harmonikou a lapsteelkou. Bude s tím souviset i výběr písní. A protože jsme si řekli, že takto budeme hrát v podstatě od stolu, můžete se těšit na staré fláky, které již BALZáM vynechal anebo třeba i nějakou "trempárnu".

Rád budu věřit, že vzniklou situaci pochopíte a že i BALZáMEK bude rozdávat radost a hezké písničky. V žádném případě to neznamená rozpad kapely BALZáM a na všech akcích kde to jen trochu bude možné nás uvidíte a uslyšíte ve známé setavě.

Zdeněk

 

 

 

 

Všem kamarádům a přátelům naší kapely musím s politováním oznámit, že nás navždy opustil ve věku 54 let náš bývalý člen hrající výborně na elektrickou sólovou kytaru Zdeněk Neumann. Zděndo ať se ti v country nebíčku hraje stejně dobře jako dole na Zemi. Byl si určitě nejlepším muzikantem z naší kapely a po tvém odchodu trvalo dlouho než se kapela zase dala do kupy. Bohužel již se nevrátíš v což jsem ve skrytu duše doufal. Ať ti to tam nahoře vždy dobře ladí...... Zdeněk

 akce-Řitka12.9.09-(29).JPG

Abilene - hudební vzpomínka na Zděndu Neumanna

 

Aby těch smutných zpráv nebylo málo. Ve věku 83 let zemřel dne 29.9.2013 můj otec. Mohlo by se zdát, že to s kapelou nesouvisí, ale mnoho z nás ho pamatuje jako návštěvníka mnoha vystoupení naší kapely, příznivce a také hudebního kritika. Odešel další ze slavné muzikantské rodiny Suků. Táto ať i tobě to tam nahoře stále dobře hraje a zpívá... a dík za to první banjo zn. MARMA cos mi propašoval z NDR

 

pivnosti-2008--26-.jpg